#

Pufy

Szukasz stylowego podnóżka? A może potrzebujesz dodatkowego miejsca do siedzenia dla gości? Pufy to mobilne meble, które dopasujesz do każdego pomieszczenia! Zajmują stosunkowo małą powierzchnię i zapewniają komfortowy wypoczynek. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach glamour i nowoczesnych aranżacjach.
Pokaż filtry
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory
Dostępne kolory

Historia pufa, czyli mebla o różnej roli

Pufy to niezwykle wygodne meble, które są nie tylko fantastycznym uzupełnieniem kanapy, pełniącym rolę podnóżka, ale mogą być także dodatkowymi miejscami do siedzenia. W słowniku języka polskiego brak jednak takiego słowa. Oryginalnie francuskie pouf było tłumaczone jako puf, w rodzaju męskim. Firmy meblarskiej rozpowszechniły jednak słowo pufa w kobiecej odmianie, bo być może ładniej oddawało wygodę i przytulność takich mebli właśnie, jak sofa. Taboret, czy stołek już nie kojarzą nam się tak przyjemnie, stąd może delikatna zmiana języka okazała się słuszna? Puf, przybył do Europy pod koniec XVIII wieku wraz z wpływem kultury Osmańskiej. Pierwowzorem pufy był bowiem ottoman, czyli niska ławeczka bez oparcia pokryta miękkim materiałem i ozdobnymi poduszkami z bogatymi frędzlami i tasiemkami. Ottoman był znacznie większy niż dzisiejsze klasyczne taborety. Początkowo służył do siedzenia i taką funkcję pełniły również pufy, z czasem jednak ich rola uległa jednak rozszerzeniu.

W 1956 roku amerykańskie małżeństwo Eames wykorzystało pufę jako nieodłączny dodatek fotela typu Lounge Chair, czyli połączenia wygodnego, klasycznego siedzenia salonowego z angielskim, skórzanym fotelem klubowym. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę! Long Chair & Ottoman jest nawet nazywany „królem foteli”, a skórzana pufa na ruchomych nóżkach na zawsze już pozostała w nowoczesnym meblarstwie.

Gdzie postawić pufę?

W salonie Twoja nowa pufa będzie stylowym elementem dekoracyjnym, ale o bardzo praktycznych walorach! Ten miękki mały mebel stanowi eleganckie, wygodne oparcie dla nóg i przede wszystkim zajmuje niewiele przestrzeni. Do dużego salonu możesz jednak dobrać szeroką pufę, która wraz z tapicerowanym narożnikiem wniesie luksusową atmosferę. Taki mebel pozwoli na ugoszczenie jeszcze większej liczby znajomych. Poza tym możesz go wykorzystać w dowolnym momencie jako stolik, układając na nim tackę z posiłkiem, czy laptopa. Nowoczesna pufa będzie, także modnie wyglądać w stylowej recepcji w Twojej firmie. Kolor obicia dopasujesz do kanapy lub fotela, Twojej uwadze polecamy modną musztardę, królewskie indygo, arystokratyczny szmaragd lub zmysłowe bordo. Dzięki pufie glamour Twoje meble służące odpoczynkowi nabiorą jeszcze większej klasy. Pufę wykorzystasz jako showstopper, ponieważ jego niebanalna forma przyciąga wzrok każdego gościa. Mobilność i wszechstronność tego mebla sprawiają, że pufę z łatwością przeniesiesz w każde miejsce swojego domu! Sprawdzi się również jako siedzenie w przedpokoju, aby wygodnie założyć szpilki, czy zdjąć kalosze. Taka pufa z pewnością przyda się jako wygodne podparcie. Mebel możesz postawić również przy łóżeczku dziecięcym. Będzie komfortowym siedziskiem, podczas wieczornego usypiania malucha. Pufa wszędzie będzie pasować i wyglądać stylowo!

Zaloguj się
Jeśli jesteś zarejestowany
Wypełnij wszystkie pola
Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się
Nie jesteś jeszcze naszym klientem?
Utwórz konto